Clipper ®

Pod pojmom ikona rozumieme niečo, čo spoločnosť vníma ako extrémne zaujímavé, obľúbené a exkluzívne, s dlhoročnou tradíciou a menom. Predmet či produkt, ktorého užívanie vytvára jeho majiteľovi určitý status. A presne o tom je Clipper zapaľovač. Nie len že je praktický a cenovo dostupný, ale nesie v sebe kus histórie, predstavuje zberateľský kúsok a zobrazuje vývoj dizajnu jednej značky.

Clipper zapaľovač uzrel svetlo sveta prvýkrát v roku 1959 vďaka španielskemu vynálezcovi Enricovi Sardá. Vytvoriť legendu nebolo pôvodnou snahou, zmysel tejto vtedy novinky spočíval v plynovej náplni. Vďaka špecifickým funkciám, slávnym dizajnom a excelentnej funkčnosti však Clipper postupne napredoval, vytvoril si obrovskú základňu fanúšikov, až dobil svet a v súčasnosti sa ich ročne predá viac ako 300 tisíc kusov.

ZNAČKA
Clipper

PRODUKT
Zapaľovače

ROK
od 1959

Vyberie si každý - aj vy

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Clipper prináša 3 základné prevedenia svojich produktov, a to Clipper Mini, klasický Clipper a luxusný Clipper. Mini prevedenie je skutočne drobné, vo vačku sa takmer stratí, keďže jeho približná výška je cca 5 cm. Za cca 1 euro si tak môžete zadovážiť prvý dizajnový kúsok. Klasický Clipper je o niečo väčší, no stále excelentne praktický a nadčasový. No a luxusný variant má v porovnaní s ostatnými jednu zásadnú výhodu a tou je, že tieto zapaľovače nie sú vyhotovené z plastu, ale z kovu, čo im dodáva punc luxusu a ešte väčšej kvality, preto ho majiteľ dostane v špeciálnom darčekovom balení. Môže mať zlatú či striebornú podobu, alebo nádych kovovej metalízy.

Hodnota aj 10 rokov

Ako sme už niekoľkokrát spomenuli, Clipper sa radí medzi zberateľské jednotky sveta. A hoci nejde o drahú výrazne exkluzívnu komoditu, zberatelia si na ňom naozaj zgustnú.

Zberateľský status si táto značka dokázala získať práve kvôli originálnym dizajnom, ktoré sú unikáty a neopakujú sa. Každý rok je dizajnérmi vytvorená nová sada dizajnov, pričom keď sa táto vypredá, viac sa už rovnaká nevyrobí. Predstavujú tak akúsi skladačku, ktorú si počas roka môžu ich nadšenci vyzbierať a zadovážiť si tak celú tohoročnú sériu. Ich zberateľskú hodnotu tiež nepochybne zvyšuje doba pôsobenia na trhu a tradícia celej značky. Aj v súčasnoti je ešte možné nájsť historické podoby, no určite to nie je ľahké.

Okrem zberateľskej hodnoty zdieľa tiež táto španielska značka ekologické princípy. Do Clippera Mini možno po jeho vyprázdnení opäť doplniť isobutánový plyn či vymeniť kresací kamienok, ak vám ten pôvodný prestane fungovať. To z neho vytvára opakovane použiteľný produkt čo vedie samozrejme k redukcii odpadu.

Čo získam, ak si kúpim Clipper

Clipper nie len že prináša krásny typický dizajn v podobe valca s tradičným motívom, ale tiež poskytuje svojmu užívateľovi more využiteľných a praktických funkcií.

Medzi tie top možno zaradiť tzv. sklopený plameň, ktorý vznikne tým, keď zapaľovač nakloníme. Táto vymoženosť má výrazný zmysel najmä pre fajčiarov fajok. Takýto zapaľovač má bočnú trysku , ktorá zabraňuje opáleniu. Obrovským plus je tiež odnímateľný zápalní kolík na výmenu kresacieho kamienka.

Clipper zapaľovače sa však pýšia ak kvalitnou výrobou. Azda každý fajčiar pozná pocit, keď mu spadne zapaľovač a následne je viac nepoužiteľný. Clipper sa postaral aj o takéto situácie a zabezpečil svojim zapaľovačom nerozbitné a ešte aj nehorľavé nylonové telo. K vášmu pohodliu budú slúžiť aj ďalšie pozitívne vlastnosti týchto kultových zapaľovačov a to: samoregulačný plameň vo výške max. 50 mm, nepáchnuci a stabilný plameň, izobutánový plyn v najčistejšej forme či detská poistka. Okrem toho sú tiež Clipper zapaľovače certifikované.

V našom eshope https://www.clippershop.sk/ Vám ponúkame širokú ponuku týchto excelentne prepracovaných a nestarnúcich zapaľovačov, či už v podobe malých, veľkých, metalických alebo kusoviek. Všetky sú príznačné krásnymi motívmi z naozaj rozmanitých oblastí, v podobe nápisov, vtipných kresbičiek alebo honosným metalickým prevedením, ktoré váš fajčiarsky pôžitok posunú na nový level.

Pridaj komentár